Memy: Wisła Kraków spada z Ekstraklasy, a kibice gonią autobus wokół stadionu - NoweMedium.pl

Memy: Wisła Kraków spada z Ekstraklasy, a kibice gonią autobus wokół stadionu

Wisła Kraków najbliższy sezon spędzi na zapleczu Ekstraklasy. Klub czeka kompleksowa przebudowa, a Ekstraklasa będzie musiała sobie poradzić bez 13-krotnego mistrza kraju. Chociaż wyniki "Białej Gwiazdy" od dawna zwiastowały tragedię, faktyczny spadek bynajmniej nie został w Krakowie przyjęty ze spokojem. Na powracających piłkarzy czekały setki zdenerwowanych kibiców.
Wisła Kraków spadła memy
Wisła Kraków spada, memy | fot. media

“Spadająca Gwiazda” leci w stronę 1. Ligi

Cytując klasyka – “Już nie będzie Wisły Kraków w Ekstraklasie. Pożegnanie z Wisłą Kraków”. Wczoraj stało się to, co wielu kibiców i ekspertów przewidywało od dawna – “Biała Gwiazda” spada z Ekstraklasy. Wygrana Zagłębia Lubin oraz remis Śląska Wrocław ze Stalą Mielec postawiły Wiślaków w ekstremalnie trudnej sytuacji, gdyż do utrzymania potrzebowali kompletu punktów w pozostałych dwóch meczach oraz straty punktów Śląska z Górnikiem w 34. kolejce.

Trzeba przyznać, że przez chwilę można było uwierzyć w to, że Wisła powalczy do samego końca. Jeszcze do 50 minuty “Biała Gwiazda” prowadziła z Radomiakiem Radom 2:0. Wtedy jednak do akcji wkroczył Karol Angielski. Napastnik w niecałe 18 minut zdobył 3 bramki i wysunął swój zespół na prowadzenie. Nadzieje na wygraną pogrzebał Dawid Abramowicz, który w 86. minucie zdobył gola na 4:2. Tym samym drużyna z Krakowa straciła matematyczne szanse na utrzymanie w Ekstraklasie.

Po raz ostatni Wisła grała na zapleczu Ekstraklasy w 1996 roku. Ponowny awans do Ekstraklasy nie będzie dla nich łatwy – klub ma spore zobowiązania finansowe, a spłacenie ich będzie jeszcze cięższe bez miejsca w krajowej elicie. Ponadto Białą Gwiazdę najprawdopodobniej opuści większość kluczowych zawodników.

Jarosław Królewski, współwłaściciel Wisły Kraków

Spadek tak uznanej marki, delikatnie mówiąc, nie przypadł do gustu kibicom. Kiedy autokar z piłkarzami wrócił z Radomia, na miejscu czekały całe setki fanatyków Wisły. To właśnie wtedy zaczęły się wręcz dantejskie sceny. Ze względu na nieciekawą sytuację autobus z piłkarzami krążył dookoła stadionu przy Reymonta, a za nim… wciąż podążali kibice. “Pościg za autokarem” był na żywo relacjonowany na Twitterze, a w tym czasie internauci zdążyli już zrobić kilka solidnych memów o Wiśle. Oto część z nich!