Zwyciężyła w Mistrzostwach USA w łyżwiarstwie figurowym. Należy do społeczności LGBT - NoweMedium.pl

Zwyciężyła w Mistrzostwach USA w łyżwiarstwie figurowym. Należy do społeczności LGBT

Amber Glenn została pierwszą kobietą ze społeczności LGBTQ+, która zwyciężyła w U.S. Women Figure Skating Championship.
Zwyciężyła w Mistrzostwach USA w łyżwiarstwie figurowym. Należy do społeczności LGBT, fot. Instagram/amberglenniceskater/togethxr
Zwyciężyła w Mistrzostwach USA w łyżwiarstwie figurowym. Należy do społeczności LGBT, fot. Instagram/amberglenniceskater/togethxr

Amber reprezentuje środowisko LGBTQ+

Amber Glenn zajęła 1. miejsce na podium w zawodach U.S. Figure Skating Championship. Podczas ceremonii wręczenia złotego medalu rozwinęła tęczową flagę, chcąc pokazać swoje wsparcie społeczności LGBTQ+, do której sama należy. Rok temu w tych samych zawodach udało jej się wywalczyć brązowy medal, a w 2021 roku srebrny medal.

Przeczytaj także: Ukrainki stanowią blisko 20 procent armii swojego kraju. Wśród nich miss Ukrainy i łyżwiarka figurowa

W 2019 roku podczas wywiadu postanowiła się otworzyć. Wyznała, że jest osobą biseksualną. Wskazała, że decyzja o ujawnieniu jej orientacji seksualnej nie była prosta. Początkowo obawiała się, że zaszkodzi to jej sportowej karierze. Okazało się jednak, że świat łyżwiarstwa figurowego przyjął to ciepło, a jej fani ją wspierali.

Przeczytaj także: Łyżwiarz wykonał zakazany skok na zawodach. Zajął I miejsce [WIDEO]

“Bycie pierwszą queer mistrzynią jest niesamowite. Kiedy się otworzyłam, początkowo byłam przerażona. Bałam się, że wpłynie to na moje wyniki, albo coś innego. Jednak warto było zobaczyć, ilu młodych ludzi czuło się bardziej komfortowo na lodowisku w swoim środowisku”.

– Amber Glenn

Kim jest Amber Glenn?

Amber wskazuje, że na łyżwach zaczęła jeździć w wieku 5 lat i początkowo było to tylko hobby. Trenowała w Teksasie, czyli jej rodzinnym mieście. Już w 2013 roku zdobyła podium w Grand Prix Juniorów. Jako jedna z nielicznych łyżwiarek potrafi wykonać potrójnego Axla. Na zawodach Skate America 2023 została 6. Amerykanką, której udało się wylądować ten skok.

Przeczytaj także: Rosyjska łyżwiarka figurowa skazana na 4 lata dyskwalifikacji. Witold Bańka zabrał głos