Awaria samolotu. Z silnika wydobywały się płomienie

Tuż przed startem z lotniska w Huston w Teksasie pasażerowie zauważyli wydobywające się spod skrzydła maszyny płomienie oraz dym.
Zobacz też: Korea Południowa: Samolot ze 176 osobami na pokładzie stanął w płomieniach
Ewakuacja na chwilę przed startem
Samolot linii United Airlines miał w niedzielę wyruszyć w lot z Huston do Nowego Jorku. Na moment przed odlotem załoga maszyny przerwała jednak procedurę start i zgłosiła problem.
Okazało się, że doszło do awarii jednego z silników samolotu. Przez okna pasażerowie mogli zobaczyć wydobywający się spod skrzydła dym oraz płomienie ognia.
Awaria była na tyle poważna, że konieczne było ewakuowanie z maszyny wszystkich 104 pasażerów oraz 5 członków załogi.
Nie wiadomo jak narazie co doprowadziło do usterki. W sprawie wszczęto śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności awarii.
Zobacz też: Tajwan: Tragiczna śmierć żołnierza. Został wciągnięty przez silnik samolotu