Doctor Strange in the Multiverse of Madness: najlepsze teorie po premierze filmu - NoweMedium.pl

Doctor Strange in the Multiverse of Madness: najlepsze teorie po premierze filmu

Nowa część przygód naczelnego maga MCU jest bez wątpienia jednym z najważniejszych filmów w uniwersum od dawna. Nic zatem dziwnego, że fani doszukują się w najnowszej produkcji wielu wskazówek odnośnie przyszłości marki. Oto najciekawsze z nich.
doctor Strange 2 teorie
Doktor Strange w Multiwersum Obłędu | fot. mat. pras.

Horror w wykonaniu MCU wykręca świetne wyniki w Box Office i nakręca internautów

Uwaga, tekst zawiera spoilery z filmu Doktor Strange w Multiwersum Obłędu

6 maja do kin trafił film Doktor Strange w Multiwersum Obłędu. Najnowsza produkcja z uniwersum Marvela jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń znanych nam z filmu Spider-Man: Bez Drogi do Domu i jednocześnie sequelem wydanego w 2016 roku Doktora Strange’a.

“Doktor 2” to prawdopodobnie najważniejszy film w MCU od czasu Endgame, zwłaszcza że to właśnie w obrazie Sama Raimiego uniwersum zostaje w pełni wprowadzone w wątki, które będą dyktować tempo najbliższych produkcji i crossoverów. Mowa oczywiście o tytułowym Multiwersum, przez które znane nam dotychczas postacie przetną się ze swoimi odpowiednikami z innych, równoległych światów. Nieskończone ilości kolejnych bohaterów stwarzają duże pole do popisu dla twórców, co jednocześnie rozbudza wyobraźnie fanów.

Zobacz też: Burza po pierwszym trailerze She-Hulk. “Wygląda jak aktorska wersja Shreka”

Po niecałych dwóch tygodniach od premiery w sieci można już znaleźć przynajmniej kilka interesujących teorii, a część z nich ściśle dotyczy przyszłości MCU. Oto one!

#1 Wanda nie umarła na Wundagore

Punktem kulminacyjnym filmu było oczywiście starcie pomiędzy Scarlett Witch Stephenem StrangemAmericą Chavez. Nierówna walka kończy się w momencie, w którym młoda bohaterka przenosi Wandę do alternatywnego świata, w którym poszukiwane przez nią dzieci mogą zobaczyć ją “w akcji”. Po tym jak Szkarłatna Wiedźma widzi jak przeraziła bliźniaki oraz jej własne alter-ego postanawia ustąpić.

Zreflektowana Wanda postanawia zniszczyć zakazaną księgę Darkhold oraz wieżę na górze Wundagore, tak aby już nikt nigdy nie mógł z niej skorzystać. W efekcie Scarlett Witch umiera pod gruzami zawalonego budynku. Chociaż widzimy, że postać odgrywana przez Elizabeth Olsen faktycznie jest skruszona, wielu fanom ciężko jest uwierzyć w to, że tak potężna postać jak ona miała by “po prostu” umrzeć pod gruzami. Wielu internautów dopatrzyło się w scenie śmierci Wandy dziwnej poświaty, która miałaby sugerować, że ta zdążyła uciec z gruzowiska.

Zobacz też: The Boys 3 na oficjalnym trailerze. “Homelander oszalał”

#2 Scarlett Witch zamieniła się ciałami ze swoim alter-ego

Druga teoria również dotyczy śmierci Wandy. Jak wiemy, pierwotnym planem Wiedźmy było znalezienie świata, w którym jej alter-ego szczęśliwie wychowuje swoje dzieci, a następnie zamienienie się ciałami z obecną tam wersją siebie. W pewnym momencie widzimy nawet starcie “naszej” Wandy z tą ze świata 838, po którym Scarlett Witch ucieka i odstępuje od dalszej walki.

Podstawą tej teorii jest ostatnia wymiana zdań pomiędzy postaciami, zanim “oryginalna” Wanda powraca do swojego świata. Według użytkownika TikToka, Thanosdeaubergine, podczas ich krótkiej walki wersji ze świata 616 miałoby się udać zamienić ciałem z Wandą 838. Oznaczałoby to, że na górze Wundagore nie zginęła Scarlett Witch, tylko jej odpowiednik z alternatywnego świata.

W ten sposób Wanda miałaby zrealizować swój plan, a zrozpaczona druga Wanda popełnić samobójstwo, wiedząc że nie ma szans na przekonanie pozostałych bohaterów do tego by ci uwierzyli w jej wersję wydarzeń.

Zobacz też: “Nie martw się, kochanie”. W głównej roli idol nastolatek

#3 W świecie 838 nigdy nie powstał Vision

Wielu fanów zastanawia fakt, że Wanda nie szukała świata, w którym oprócz jej dzieci żyłby również jej partner i były członek Avengers, Vision. W końcu to właśnie żałoba po jego śmierci była punktem zapalnym do wydarzeń z serialu Wandavision, które miały kluczowy wpływ w ściągnięciu Scarlett Witch na “złą stronę mocy”.

W filmie dowiedzieliśmy się, że sny bohaterów to tak naprawdę przebłyski wydarzeń z innych światów. Oznacza to, że w trakcie poszukiwania wiedzy poprzez Darkhold Wanda musiała się dowiedzieć, że wyśnione wcześniej przez nią dzieci istnieją gdzieś w multiwersum. Wiele wskazuje na to, że sny bohaterki z Wandavision to były właśnie przebłyski ze świata 838, w którym tamtejsza Wanda samotnie wychowuje swoje dzieci. Kiedy Wiedźma odkryła ten fakt, pogodziła się ze śmiercią swojego wybranka i ruszyła na poszukiwania bliźniaków.

Kolejną wskazówką mają być roboty, które widzimy podczas przesłuchania Strange’a przed Illuminati w świecie 838. Prowadzące go androidy do złudzenia przypominały Ultrona, co ma oznaczać że w tym uniwersum program nigdy nie wymknął się spod kontroli ich twórców. Według twórcy teorii, użytkownika Reddita OscKarthenerd jeżeli nie zaistniała potrzeba walki z Ultronem 838, to tamtejsi bohaterowie nie mieli żadnego powodu by powołać do życia Visiona, tak jak to miało miejsce w przypadku Avengers ze świata 616.

Źródło: Media

Więcej z NoweMedium.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.