Tony Piraino zostanie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Udało mu się wykonać 26 000 przysiadów w ciągu 24h.
Wykonał 26 tys. przysiadów w 1 dzień. To nowy rekord świata!, fot. canva.com
Wykonał 26 tys. przysiadów w 1 dzień. To nowy rekord świata!, fot. canva.com

Nowy rekord w ilości przysiadów

Próba pobicia rekordu Guinnessa w ilości wykonanych przysiadów rozpoczęła się 5 kwietnia o godz. 5:00 nad ranem. Zakończyła się dokładnie 24 godziny później. W 2020 roku został ustanowiony ostatni rekord przez Joe Reverdes z Rhode Island. Jego następca, Tony Piraino, pobił jego wynik o 1100 powtórzeń wykonując w ciągu 1 doby 26 tys. powtórzeń przysiadów.

Przeczytaj także: Pierwszy etap fazy play-off w LEC za nami. G2 Esports wygrywa w meczu na szczycie

Potrzebna była duża ilość energetyków

Tony Piraino był wcześniej przygotowywany do pobicia rekordu. Co prawda, jego wyczyn nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzony, jednakże on sam twierdzi, że to jedynie formalność. Rekordzista robił 30- sekundowe przerwy co 22 powtórzenia, a także kilka dłuższych przerw.

Piraino wyznał, ze do pobicia rekordu zainspirował go rekordzista w podciągnięciach na drążku, David Hoggins. Mężczyzna w 2013 roku podciągnął się 4030 razy w ciągy 17h i 45 minut.

Przeczytaj także: To może być najciekawsza impreza sportowa w roku. Zapowiedziano Mistrzostwa Świata oldboyów