Lech Poznań jest o krok od napisania historii! Kolejorz zwyciężył w pierwszym meczu z Djurgarden - NoweMedium.pl

Lech Poznań jest o krok od napisania historii! Kolejorz zwyciężył w pierwszym meczu z Djurgarden

Mistrz Polski zaskakuje w tej edycji Ligi Konferencji Europy! Lech Poznań zagwarantował sobie pokaźną zaliczkę przed rewanżem.

Minęło prawie 40 lat od czasu, gdy po raz ostatni zobaczyliśmy polską drużynę w ćwierćfinale europejskich rozgrywek. Ostatnią taką ekipą była Stal Mielec, która w 1976 roku mierzyła się z Hamburgerem SV w 1/4 finału Pucharu UEFA.

Od tego czasu minęły jednak całe wieki. Wystarczy powiedzieć, że w składzie mieleckiej ekipy występowali m.in.: Grzegorz Lato, Jan Domarski, czy Henryk Kasperczak.

Dzisiaj te nazwiska wspominamy z nostalgią, jako symbole sukcesów polskiego futbolu. Czy Lech nawiąże do złotych lat polskiego futbolu? Tego przekonamy się już za tydzień.

Mistrz Polski z pokaźną zaliczką przed rewanżem

Pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Konferencji Europy rozgrywany był na stadionie w Poznaniu. Lech Poznań od pierwszej minuty był głodny zwycięstwa i potrafił zdominować swojego rywala.

Wyraz tej dominacji zobaczyliśmy już w 39 minucie za sprawą gola Milica. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne Joel Pereira, a Milic wyskoczył do futbolówki najwyżej ze wszystkich. Obrońca Lecha głową skierował piłkę do siatki i otworzył wynik spotkania.

Lech utrzymywał prowadzenie pomimo naporu rywali przez całą drugą połowę. Ostatecznie udało się nawet podwyższyć prowadzenie. W polu karnym Djurgarden doszło do niemałego zamieszania, a najlepiej w polu karnym odnalazł się Ba Loua. Pomocnik Lecha przytomnie odegrał piłkę do Marchwińskiego, a ten pewnym strzałem dał Lechowi dwubramkowe prowadzenie.

Przed rewanżem Lech jest w świetnej sytuacji. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w ten czwartek o godz. 18:45.