Jutro odbędą się mistrzostwa świata w...Excelu. O co w nich chodzi? - NoweMedium.pl

Jutro odbędą się mistrzostwa świata w…Excelu. O co w nich chodzi?

Zawody odbędą się w ramach cyklu Financial Modeling World Cup. Wśród uczestników znajduje się Polka.
fot. Facebook.com/Financial Modeling World Cup

Na świecie coraz bardziej popularne są rozgrywki, które mają swoje miejsce w sieci. Esport stał się sportem narodowym Korei Południowej, a w reszcie świata jest bardzo prężnie rozwijającą się dyscypliną. Jednak mistrzostwa świata rozgrywane w Excelu wydają się czymś nieprawdopodobnym. O co w nich chodzi?

Głównym celem całej rywalizacji jest budowanie modeli finansowych. Mistrzostwa są dosyć proste – Wszyscy uczestnicy dostają 40 minut na wykonanie zadania, które zostanie wcześniej przygotowane przez organizatorów, a polegać będzie właśnie na budowaniu modelu finansowego.

Udział w rywalizacji weźmie 8 przedstawicieli z 8 krajów. Nie zabraknie też akcentu polskiego. Nasz kraj reprezentować będzie Gabriela Strój, która jest sklasyfikowana na 31 miejscu w rankingu Financial Modeling World Cup.

Całość rozpocznie się jutro od 13 i transmitowana będzie na YouTube. Hostami wydarzenia zostaną przedstawiciele głównego sponsora projektu, czyli Microsoft. Firmę reprezentować będą Danielle Stein Fairhurst i Adam Callens.

>