Gdy miał trzy lata, został przyjęty do Mensy. Co potrafi najmłodszy geniusz Wielkiej Brytanii?
Geniusze są wśród nas! Czasami zdarza się tak, że wyjątkowe umiejętności odkrywane są zaskakująco wcześnie – tak właśnie było w przypadku czterolatka z Wielkiej Brytanii, o którym mówi cały świat.
Zobacz też: Niedoszłe złote dzieci futbolu. Największe piłkarskie talenty, które przepadły
Złote dziecko Wielkiej Brytanii
Teddy Hobbs ma zaledwie 4 lata, a już ma na koncie sukcesy, których z pewnością zazdrości mu niejeden dorosły. Maluch zyskał sławę nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również na całym świecie – wszystko za sprawą niezwykłego, jak na swój wiek, intelektu.
Chłopczyk większość swojego życia spędził w lockdownie, spowodowanym pandemią koronawirusa. To właśnie wtedy, gdy jego rodzina spędzała dużo czasu w domu, jego matka odkryła niezwykłe umiejętności malucha. Pierwszy sygnał pojawił się wtedy, gdy Teddy chciał oglądać w telewizji jedynie programy edukacyjne – nie interesowały go bajki odpowiednie dla dzieci w jego wieku.
Liczy do 100 w siedmiu językach
Mały geniusz nauczył się czytać, gdy miał zaledwie dwa lata i cztery miesiące. Co ciekawe, zrobił to zupełnie sam – jak opisał, “śledził litery i kopiował ich dźwięk”. Potrafi liczyć do 100 w siedmiu różnych językach – nie tylko w swoim ojczystym, czyli angielskim, ale również w języku mandaryńskim, walijskim czy francuskim.
W sierpniu ubiegłego roku Teddy został najmłodszym Brytyjczykiem, który został przyjęty do Mensy – organizacji zrzeszającej ludzi o ponadprzeciętnym ilorazie inteligencji. Chłopczyk na teście kwalifikacyjnym uzyskał wynik 139 IQ – przeciętna inteligencja to około 90 – 110 IQ.
Jak przyznają rodzice chłopca, 31-letnia Beth i 41-letni Will, sam Teddy dopiero teraz uświadamia sobie, że różni się od swoich rówieśników, którzy przecież nie potrafią nawet czytać. Opiekunowie starają się jednak, aby miał normalne dzieciństwo i nie czuł się “lepszy” – tłumaczą mu, że każdy jest dobry w czymś innym, a jego talentem jest po prostu ponadprzeciętny intelekt.
Zobacz też: Polak w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Kim jest Sławosz Uznański?