Nowe pokolenie. 10 najmłodszych piłkarzy, którzy debiutowali na boiskach Premier League - NoweMedium.pl

Nowe pokolenie. 10 najmłodszych piłkarzy, którzy debiutowali na boiskach Premier League

We wczorajszym meczu Arsenalu z Brentfordem padł nowy rekord. Zaledwie 15-letni Ethan Nwaneri został najmłodszym debiutantem w historii Premier League.
Ethan Nwaneri / fot. twitter

We wczorajszym meczu rozpoczynającym niedzielne zmagania Premier League lider tabeli, Arsenal przejechał się 3:0 po grającym u siebie Brentfordzie.

Ekipa Mikela Artety miała jasny plan na grę, który wykonała w 100%. Ich przeciwnicy praktycznie nie tworzyli zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Aarona Ramsdale’a.

Wynik meczu strzałem głową otworzył już w 17 minucie William Saliba. Francuz wyskoczył najwyżej ze wszystkich zawodników przy rzucie rożnym i strzałem głową skierował piłkę do siatki, która najpierw odbiła się od słupka.

Niecałe 10 minut później było już 2:0. Granit Xhaka wspaniale dośrodkował ze stojącej piłki, która poszybowała na głowę Gabriela Jesusa. Brazylijski snajper swoim strzałem nie dał szans Davidowi Rayi.

Ostatni cios wyprowadził zawodnik meczu, który zarazem zaliczył swój debiut w wyjściowej 11 – Fabio Vieira. Portugalczyk pokusił się o daleki strzał, który całkowicie zaskoczył bramkarza Brentfordu.

Najmłodszy debiutant w historii

Uwagę mediów, jak i kibiców skupił jednak fakt, że w tym meczu został pobity rekord. Zaledwie 15-letni Ethan Nwaneri zameldował się na murawie w doliczonym czasie gry w drugiej połowie. Młodziutki piłkarz oczarował Mikela Artetę, który postanowił dać mu szansę zadebiutować w Premier League.

15 lat i 181 dni, tyle w momencie debiutu miał Ethan Nwaneri, czym pobił rekord Harvey’ego Eliotta. Poniżej prezentujemy innych najmłodszych debiutantów w historii Premier League.