Kolejny skandal sędziowski w Premier League. Arbiter przerwał stuprocentową akcję - NoweMedium.pl

Kolejny skandal sędziowski w Premier League. Arbiter przerwał stuprocentową akcję

To była świetna kolejka w angielskiej lidze. Jak to jednak ostatnio bywa, nie zabrakło też sędziowskich kontrowersji.

Ten weekend w Premier League zapamiętamy na długo. Ozdobą weekendu będzie na pewno świetny comeback Liverpool w meczu z Fulham.

Uwaga wszystkich była jednak skupiona na spotkaniu Manchesteru City z Tottenhamem. Koguty są istnym nemezis dla Pepa Guardioli i jego ekipy.

Wczoraj Obywatele mieli szansę przełamać klątwę i wreszcie pokonać ekipę z Północnego Londynu. Na przeszkodzie stanął jednak arbiter i jego kontrowersyjna decyzja.

Pep Guardiola postanowił nie komentować w dobitnych słowach pracy arbitra, lecz w trakcie pomeczowej rozmowy widać było, że jest on zły na decyzję sędziego. O co chodziło?

Sędzia przerwał akcję w sytuacji sam na sam

Afera rozgorzała w doliczonym czasie gry meczu pomiędzy Manchesterem City i Tottenhamem. Arbiter doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry.

Główna kontrowersja tyczy się jednak momentu, w którym arbiter przerwał groźną akcję. Przy wyniku 3:3, Manchester City wychodził z kontrą. Na środku boiska Erling Haaland został sfaulowany, lecz zdołał utrzymać się przy piłce i zagrać długie podanie do Grealisha.

W tamtym momencie sędzia dał Obywatelom przywilej korzyści, co jasno oznacza, że pozwolił kontynuować akcję. Gdy Grealish szedł już sam na sam z Vicario, sędzia postanowił jednak odgwizdać faul i de facto całkowicie zmarnować szansę na gola dla Manchesteru City.

To doprowadziło do furii graczy Manchesteru City. Szczególne obiekcje wobec decyzji arbitra pokazywał Haaland, który doskoczył do Simona Hoopera i zaczął na niego krzyczeć.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem, lecz jego konsekwencje mogą pójść dalej. Haaland może zostać zawieszony za swoje zachowanie.

Źródło: media