Bramka w końcówce, rzucanie butelkami i przerwany mecz. Memy po meczu Albania - Polska - NoweMedium.pl

Bramka w końcówce, rzucanie butelkami i przerwany mecz. Memy po meczu Albania – Polska

Nasza reprezentacja wygrywa w Tiranie 1:0 z Albanią i jedną nogą jest już w kolejnej rundzie eliminacji do mundialu w Katarze. We wczorajszym meczu rywale postawili jednak trudne warunki, zarówno na boisku, jak i poza nim. Sprawdzamy najciekawsze memy z wczorajszej "bitwy" Biało-Czerwonych.
Polska Albania

Twarda gra i przerwany mecz

Spotkanie w Tiranie, stolicy Albanii, było najważniejsze w kontekście dalszej walki o miejsce na przyszłorocznym mundialu w Katarze. Polacy potrzebowali 3 punktów, aby wyprzedzić Albańczyków w tabeli i zabezpieczyć się przed decydującymi starciami. Nasi kadrowicze nie zawiedli i opuścili stadion w Tiranie jako zwycięzcy, a to wszystko dzięki bramce Karola Świderskiego w 77′ minucie meczu. Wchodzący z ławki napastnik pokonał bramkarza gospodarzy po precyzyjnym dośrodkowaniu od Mateusza Klicha.

Na dwa mecze przed końcem eliminacji Polacy z dorobkiem 17 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli i mają 2 punkty przewagi nad Albanią. Taki układ praktycznie zapewnia nam dalszą grę w eliminacjach, ponieważ do awansu może nam wystarczyć zwycięstwo z pół-amatorską reprezentacją Andory. Aby tak się stało, w tym samym czasie Anglicy muszą urwać punkty naszym wczorajszym rywalom. O wynik Brytyjczyków możemy być raczej spokojni – wicemistrzowie Europy są murowanym faworytem, a w całych eliminacjach stracili punkty tylko 2 razy – w remisowych spotkaniach z Polską i Węgrami. Jeżeli zakończymy eliminacje na 2. miejscu, awansujemy dalej do baraży, w których wicemistrzowie grup eliminacyjnych zawalczą o 3 miejsca na Mundialu.

Nasi rywale nie oddali jednak tak łatwo punktów. Przez całe spotkanie Albańczycy prowadzili ostrą grę, a kiedy Polakom udało się w końcu zdobyć zwycięskiego gola, z trybun poleciały… butelki. W tej sytuacji arbiter musiał przerwać mecz, a gdyby sytuacja się nie uspokoiła, delegat UEFA mógłby być zmuszony do przedwczesnego spotkania. Po kilkunastu minutach piłkarze wrócili jednak na boisko, a wynik został utrzymany do samego końca. Sprawdzamy najciekawsze memy z wczorajszego spotkania.