Ależ sceny w Leverkusen! Kibice wbiegli na boisko świętować mistrzostwo. Sędzia musiał przerwać mecz - NoweMedium.pl

Ależ sceny w Leverkusen! Kibice wbiegli na boisko świętować mistrzostwo. Sędzia musiał przerwać mecz

Kibice Aptekarzy nie wytrzymali i jeszcze w trakcie spotkania rozpoczęli celebrację mistrzostwa. Sędzia był zmuszony przerwać mecz przed 90 minutą.

Bayer Leverkusen dokonał w tym sezonie czegoś niemożliwego. Po 11 latach dominacji, Bayern Monachium został zrzucony z tronu przez ekipę Xabiego Alonso.

Aptekarze byli w tym sezonie istnym dominatorem rozgrywek. Niech świadczy o tym to, że gracze z Leverkusen zaklepali sobie mistrzostwo na 5 kolejek przed końcem.

Weekendowe spotkanie na BayArenie na zawsze przejdzie do historii również ze względu na reakcje kibiców. Gdy Bayer prowadził już 5:0 kibice wtargnęli na boisko.

To z kolei sprawiło, że arbiter tego spotkania, sędzi Osmers był zmuszony przerwać spotkanie jeszcze w trakcie doliczonego czasu gry.

Kibice Bayeru nie wytrzymali napięcia

Już w 83 minucie spotkania część kibiców przedarła się na płytę boiska. Wtedy próbował uspokoić ich zdobywca bramki – Florian Wirtz.

To jednak zmieniło się za sprawą kolejnego gola, który padł w 90 minucie, a który był zarazem hat-trickiem wspomnianego piłkarza.

W tym momencie o wiele większa grupa ruszyła na murawę i rozpoczęła celebrację pierwszego mistrzostwa w historii klubu. Wtedy już nikt nie próbował powstrzymać kilku tysięcy fanów.

To z kolei zmusiło arbitra spotkania, pana Osmersa do przedwczesnego zakończenia spotkania. Drużyny nie miały już możliwości kontynuować meczu.

Źródło: media