Afera po meczu Ligi Mistrzów. Prezes PSG: "Zabiję Cię!" - NoweMedium.pl

Afera po meczu Ligi Mistrzów. Prezes PSG: “Zabiję Cię!”

Wczorajsze spotkanie pomiędzy Realem Madryt i Paris-Saint Germain było prawdziwą futbolową ucztą. Nie obyło się jednak bez przykrego incydentu.

Rewanżowe starcie w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA w Madrycie, było niesamowitym widowiskiem. Przystępujące z jednobramkową zaliczką PSG uległo jednak 3:1 Realowi Madryt i w konsekwencji to Królewscy zameldowali się w ćwierćfinale.

Mecz zaczął się jednak dla paryskiej drużyny świetnie. Pierwszego gola w 34 minucie strzelił Kylian Mbappe, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. 5 minut później francuski snajper dał jednak prowadzenie swojej ekipie. Balansem ciała Mbappe świetnie zwiódł defensywę Realu i bardzo mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Skomplikowało to sytuację Realowi.

Druga połowa to był już jednak tylko i wyłącznie koncert madryckiej ekipy. Fatalny błąd popełnił bramkarz Donnarumma, który naciskany przez Benzeme kiepsko wybił piłkę. Do niej dopadł Vinicius Junior, który odegrał do Benzemy, a ten zmniejszył stratę do PSG. Na kolejnego gola musieliśmy czekać do 76 minuty. Niesamowitym przeglądem pola popisał się tutaj Luca Modric, który wypatrzył wolną przestrzeń, w którą może podać do Benzemy. Francuz znowu się nie pomylił i zniwelował stratę do zaledwie jednej bramki.

Wtedy wydawało się, że Real rozpocznie gonitwę, a paryska drużyna przejdzie do głębokiej obrony. Okazało się jednak, że defensywa PSG po stracie drugiego gola całkowicie się posypała. Bardzo szybko Real zagrał piłkę do przodu i w zamieszaniu przed polem karnym PSG do piłki dopadł po raz kolejny Benzemy. Napastnik zanotował w spotkaniu hat-tricka i dał upragniony awans swojemu zespołowi.

Nasser Al-Khelaifi: “Zabiję Cię!”

W takich spotkaniach zawsze pojawiają się nerwy i złość z powodu porażki. Prezes PSG przekroczył jednak wszelkie dopuszczalne granice.

Po zakończeniu spotkania Katarczyk wpadł w szał i ruszył do pokoju sędziowskiego. Zaczął on kopać w drzwi i dobijać się do siedziby sędziów. Prezes PSG był bardzo zdenerwowany tym, że jego zdaniem przy pierwszej bramce dla Realu, Benzema faulował Donnarummę.

Tak się złożyło, że całe wydarzenie nagrał kamerzysta Realu Madryt, który kręcił materiał do filmu dokumentalnego o drużynie. Al-Khelaifi, który zobaczył, że jest nagrywany kazał wyłączyć operatorowi kamerę, a gdy ten odmówił groził mu że go zabije.

Sprawą zainteresowała się UEFA, która poprosiła Real Madryt o przekazanie materiału video. Oznacza to, że najprawdopodobniej prezesa PSG czekają poważne konsekwencje.