Były korwinista zachwala prowincję, bo tam “są tylko dwie płcie”. Wykorzystał do tego feministyczną grafikę
Karol Wilkosz to polityk, który niegdyś był oddanym działaczem Konfederacji i asystentem samego Janusza Korwina-Mikkego. Kilka miesięcy temu odciął się jednak od konserwatywnej partii i zagroził, że wyzna całą prawdę o swoich byłych znajomych.
Zobacz też: Były korwinista wyznaje prawdę o prawicowych politykach
Były korwinista co prawda odciął się od Konfederacji, ale wciąż wyznaje bardzo kontrowersyjne poglądy. Zasłynął ślubem z 18-latką, która okazała się bardzo podatna na wpływy męża i obecnie lansuje się w mediach społecznościowych jako “tradwife”, czyli tradycyjna żona. Wiktoria Wilkusz jest influencerką, która chętnie dzieli się ze swoimi obserwatorami kadrami z prowadzonego przez siebie “idealnego życia” – gotowania dla męża, sprzątania mieszkania i czytania Biblii.
Karol Wilkusz ostatnio na Twitterze napisał kolejny kontrowersyjny wpis. Zaznaczył, w nim, że mieszkanie na prowincji jest lepsze, niż w mieście. Dlaczego? Ponieważ “na prowincji są tylko dwie płcie i rodzina składająca się z mamy, taty i dzieci”. Czy rzeczywiście przedstawiciele środowiska LGBT+ żyją tylko w miastach?
Co więcej, polityk dodał, że w mieście czekają na ludzi poważne zagrożenia, takie jak “kino i korpo pod nosem”. Na szczęście wieś nie oferuje tego typu “pokus”, więc stanowi bezpieczną przystań dla porządnych, konserwatywnych rodzin.
Feministyczna grafika wykorzystana w konserwatywnym poście
Sam wpis jednak nie budzi aż takich kontrowersji – to słowa, których po konserwatywnym polityku można było się spodziewać. Na uwagę zasługuje jednak grafika, którą Karol Wilgusz użył do poparcia swojej tezy.
Autorką rysunku jest Lainey Molnar i miała zupełnie inny zamysł, niż były korwinista. Artystka chciała pokazać, że wszystkie kobiety są wartościowe – niezależnie od tego, jaką wybiorą życiową ścieżkę. Karol Wilkusz usunął opis nad grafikami, który podpisywał obie kobiety jako “spełnione i kompletne” i zmanipulował obrazek, który w założeniu miał szerzyć feministyczne wartości.
Zobacz też: Wątek LGBT+ w “Śwince Peppie”. Jedna z bohaterek ma dwie mamusie