Daft Punk kończy działalność. Przypominamy największe hity legendarnego duetu
Po 29 latach kariery Daft Punk żegna się z fanami
To zdecydowanie jedno z najgłośniejszych wydarzeń w światowej muzyce tego roku. Daft Punk żegna się ze sceną. Duet ogłosił to na swoich zasadach, publikując prawie 8-minutowy klip, którym po raz kolejny, i ostatni raz wprawili świat w osłupienie.
Miliony ludzi na świecie znało ich jako dwóch facetów w charakterystycznych, elektronicznych hełmach. W rzeczywistości, Thomas Bangalter i Guy-Manuel de Homem-Christo, bo tak nazywała się dwójka muzyków, byli jednymi z kluczowych postaci popkultury w ostatnich latach.
Wyznaczali trendy, szokowali, intrygowali, a przede wszystkim stworzyli kawał świetnej muzyki, z której jeszcze przez lata będą czerpać młodsi twórcy. Duet ma na koncie 4 płyty studyjne, 2 koncertowe oraz szereg pomniejszych nagrań i kompilacji. Za swoją dyskografię dorobili się pokaźnej gabloty z nagrodami. Sam ich ostatni album, Random Access Memories z 2013 roku, zdobył łącznie 5 nagród Grammy.
Co zostanie po Daft Punk?
Warto przypomnieć sobie największe hity francuskiego duetu. Ich styl przez lata ewoluował. Daft Punk zaczynali od ciężkich, klubowych brzmień, które wraz z rozwojem kariery zaczęły ustępować popowej tonacji, a w miejsce przesterowanych, ciętych wstawek głosowych zaczęły pojawiać się najpopularniejsze wokale świata.
Powróćmy do najważniejszych momentów w karierze Francuzów. Na początek pierwszy duży hit zespołu, czyli pochodzący z debiutanckiej płyty Homework, Around The World.
Kolejny album, Discovery z 2001 roku, zapewnił duetowi kolejne udane hity. Nowa płyta cechowała się delikatnymi wokalami, tanecznymi bitami, a wszystko w charakterystycznej, animowanej oprawie wizualnej.
Potem przyszedł najcięższy brzmieniowo album, czyli Human After All. Francuzi postawili na minimalistyczne, elektroniczne brzmienie i psychodeliczne klipy, takie jak Technologic.
Największa ewolucja muzyczna przyszła w 2013 roku. Wraz z premierą Random Access Memories Panowie poszli w zdecydowanie bardziej popowe brzmienia, a do współpracy zaczęli zapraszać takich wokalistów jak Pharrel Williams czy Julian Casablancas. Hitowe Get Lucky do dzisiaj jest chętnie grane przez radia na całym świecie.
3 lata później Daft Punk pojawiło się gościnnie przy dwóch utworach z albumu Starboy The Weeknda. Jednym z owoców tej współpracy był Starboy, jeden z najczęściej odtwarzanych filmów w historii YouTube. Do dzisiaj singiel ma na koncie zawrotne 1 832 684 464 wyświetleń
Koniec działalności Daft Punk to koniec jednego z najbardziej błyskotliwych duetów w historii muzyki rozrywkowej. Chociaż producenci nie byli przez lata tak płodni muzycznie jak ich konkurenci, wpływ jaki wywarli na popkulturę jest niezaprzeczalny.