"Don Orleone" doczekał się swoich memów - NoweMedium.pl

“Don Orleone” doczekał się swoich memów

Memy stanowią barwą i nieodłączną część internetowej rzeczywistości. Komentują, złoszczą i rozśmieszają swoich odbiorców. Tym razem Internauci zajęli się prezesem Orlenu Danielem Obajtkiem.
twitter.com/Ruch Ośmiu Gwiazd

26 lutego cała Polska usłyszała nagrania, w których to prezes Orlenu Daniel Obajtek nie szczędzi wulgarnego słownictwa. Zapis rozmów telefonicznych pochodzi z 2009 r. kiedy mężczyzna był wójtem gminy Pcim. Obszerny materiał zawiera wielogodzinne rozmowy z partnerami biznesowymi. Liczne wulgaryzmy i wyzwiska “Wiadomości” próbowało usprawiedliwiać zespołem Tourette’a co wywołało kolejne kontrowersje.

Przedstawiamy oświadczenie Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourette'a dotyczące ostatnich wydarzeń medialnych.

Posted by Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a on Saturday, February 27, 2021

27 lutego 2021 r. Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette’a wydało oświadczenie, w którym napisało, że przekleństwa wypowiadane przez osoby dotknięte koprolalią „nie są merytorycznie związane z treścią wypowiedzi”, a „przekleństwa wypowiadane przez osoby niedotknięte kroprolalią są objawem braku kultury osobistej, a nie zespołu Tourette’a.

Przeklinający, pławiący się w luksusach Obajtek nie mógł umknąć przed czujnymi internautami. Nowe memy komentują jego dobytek życia, wulgaryzmy, kłamstwa i ogólne zachowanie.

Internauci komentują

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

>