To już pewne. Netflix zrealizuje serial na podstawie League of Legends - NoweMedium.pl

To już pewne. Netflix zrealizuje serial na podstawie League of Legends

Netflix zapowiedział serial "Arcane". Animowana produkcja będzie bazować na grze komputerowej League of Legends od Riot Games.
fot. youtube.com/Leagueoflegends

Gry komputerowe dawno przestały być tylko domeną dzieci, a także nie są już uważane za dziecinną rozgrywkę. Przeniesienie się gier video do sfery internetu lata temu sprawiło, że traktowane są o wiele poważniej. Świadczą o tym także rozgrywki esportowe, które popularnością przebijają wiele dyscyplin klasycznego sportu.

Nie dziwi, więc fakt, że Netflix zabrał się za produkcje serialu, który bazuje właśnie na grze video. “Arcane” ma być osadzone w jednym z regionów uniwersum League of Legends, dokładnie w Piltover. Główną bohaterką animacji ma być Jinx, jedna z grywalnych postaci w grze. Póki co o serialu wiemy niewiele, otrzymaliśmy jednak trailer na którym możemy zobaczyć właśnie Jinx oraz tajemniczą zakapturzoną postać.

Czy serial odniesie sukces? O tym się przekonamy. Widać jednak, że zainteresowanie jest ogromne, a i sam Netflix ma już doświadczenie w robieniu seriali animowanych na podstawie gier. Jedną z takich produkcji jest “Castlevania”, która bardzo szybko zebrała świetne recenzje i stała się hitem na platformie. Zobaczymy czy “Arcane” podzieli losy wyżej wymienionego serialu.

>