Świat piłki reaguje na zatrudnienie Paulo Sousy - NoweMedium.pl

Świat piłki reaguje na zatrudnienie Paulo Sousy

Zatrudnienie Portugalczyka to najważniejsze wydarzenie tego miesiąca w polskiej piłce. Sprawdzamy jakie reakcje wywołała dzisiejsza nominacja.
fot. Łączy Nas Piłka

Portugalska myśl trenerska

Paulo Sousa poprowadzi Biało-Czerwonych na mistrzostwach Europy. Ten 50-letni Portugalczyk został dzisiaj ogłoszony jako następca zwolnionego z początkiem tygodnia Jerzego Brzęczka. Zbigniew Boniek zwątpił w Jerzego Brzęczka na ostatniej prostej przed EURO, co wprawiło w szok praktycznie cały piłkarski świat. To sytuacja praktycznie bez precedensu, kiedy związek zwalnia trenera, który wywalczył awans na wielką imprezę. Być może o zwolnieniu Brzęczka zadecydował jego brak doświadczenia w wielkiej piłce, w końcu Boniek zwolnił go po to, żeby zatrudnić trenera z doświadczeniem zbieranym we Włoszech, Anglii czy Francji.

Portugalczyk to drugi w historii obcokrajowiec na stanowisku selekcjonera, oraz pierwsze od 2009 roku, kiedy to PZPN rozstał się z Leo Benhakkerem. Zobaczmy, jak na jego zatrudnienie zareagowało środowisko piłkarskie:

Welcome to Polish National Team🇵🇱& Good Luck @paulosousa6official @laczynaspilka @uefaTop team + Top coach = 🥇🏆 #paulosousa #polskagola

Posted by Jerzy Dudek Official on Thursday, January 21, 2021