Raport COVID-19: 12 listopada 2020 r. - NoweMedium.pl

Raport COVID-19: 12 listopada 2020 r.

Kolejny dzień z rzędu notujemy spadek ilości dziennych zachorowań na COVID-19. Spada również na Dolnym Śląsku. Czy to efekt obostrzeń wprowadzonych przez premiera Morawieckiego, i wkrótce czeka nas przełom w walce z pandemią? Kluczowe okażą się najbliższe dni, a tymczasem Prezes Rady Ministrów postanawia wydać 6 mln zł z funduszu przeciwdziałania COVID-19 na... maszty oraz flagi.

Dziś mija równo tydzień, od kiedy zanotowaliśmy ostatnie pobicie rekordu w ilości dziennych zachorowań na COVID-19. To bardzo pocieszająca informacja, ponieważ jeszcze do niedawna takie rekordy były ustalane po kilka razy na tydzień. Jeżeli ta tendencja utrzyma się przez najbliższe parę dni, możliwe że czeka nas przełom w przeciwdziałaniu pandemii. Znacząco spadła również ilość zgonów, jak i ilość dziennych zachorowań na Dolnym Śląsku. Mamy nadzieję że to nie przypadek, i tendencja spadkowa trzyma się jak najdłużej.

6 mln zł zamiast na walkę z pandemią zostanie przeznaczone na flagi i maszty

W sierpniu tego roku Mateusz Morawiecki ogłosił projekt “Pod Biało-Czerwoną”, w ramach którego poprzez uzyskanie odpowiedniej ilości głosów online, każda gmina w Polsce mogła otrzymać dofinansowanie na instalację masztu z flagą naszego kraju. Ze względu na panującą pandemię, projekt wydawał się absurdalny, a przeznaczanie na to środków rządowych marnotrawstwem.

Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić, budując wspólnotę Rzeczypospolitej.

Mateusz Morawiecki

Cóż, robi się jeszcze absurdalniej, kiedy okazuje się, że projekt zostanie sfinansowany z funduszu przeciwdziałania COVID-19. 6 000 000 zł (słownie: sześć milionów złotych), zamiast na sprzęt medyczny, zostanie wydany na flagi oraz maszty. Tymczasem w szpitalach w całej Polsce kończą się, lub już się skończyły miejsca przy łóżkach respiratorowych. Według szacunkowych obliczeń, za te pieniądze można byłoby zakupić około 60 respiratorów.