Afera durszlakowa. Maturzyści dali się wrobić na arkusze maturalne - NoweMedium.pl

Afera durszlakowa. Maturzyści dali się wrobić na arkusze maturalne

Internauci nie znają granic. Tym razem postanowili zażartować sobie z maturzystów, którzy w akcie desperacji potrafią zrobić wszystko.
fot. PAP/ Jakub Kamiński

W tym roku do matury przystąpiło 259 272 absolwentów liceów ogólnokształcących oraz techników. We wtorek maturzyści przystąpili do maratonu egzaminacyjnego, który rozpoczął się tradycyjne od języka polskiego i to właśnie ta matura wywołała największą sensację.

W tym temacie nie zawiodło Podlasie, które tak samo jak w zeszłym roku, otrzymało wcześniej tematy wypracowań z języka polskiego. O wycieku można było dowiedzieć się z wyszukiwań Google. Kilka godzin przed rozpoczęciem się egzaminu z polskiego wyszukiwania, które zdobyły popularność to ambicja Lalka. Nikogo by to nie dziwiło, gdyby nie fakt, że temat wypracowania brzmiał:

Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągnięcie zamierzonego celu? Rozważ problem, odwołując się do fragmentu Lalki Bolesława Prusa, całego utworu oraz do wybranego tekstu kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów.  

Matura język polski 2021

Sytuację postanowili wykorzystać użytkownicy wykopu, którzy postanowili trollować maturzystów.

Afera durszlakowa. O co chodzi?

Matura to gorący temat nie tylko dla maturzystów, ale także dla internautów. To czas kreatywności wszystkich, którzy chcą pośmiać się z maturzystów oraz egzaminów.

Użytkownicy Wykopu wymyślili podstronę portalu pn.: Mikroblog+. Właśnie tam opublikowali wyzwanie specjalnie dedykowane maturzystom. Za drobną opłatą lub wykonanie drobnego zadania, mieli otrzymać arkusze maturalne, tym razem z języka angielskiego. Zdesperowani maturzyści postanowili wziąć udział w wyzwaniu. Jedno z nich to loteria durszlakowa. Naiwni absolwenci zaczęli wysyłać zdjęcia z durszlakami na głowie. Organizatorzy akcji wywiązali się z obietnicy i wysłali im arkusze, szkoda tylko, że… z zeszłego roku.

TYMCZASEM MIRKI Z WYKOPU WKRĘCAJĄ MATURZYSTÓW, ŻE PODEŚLĄ IM ARKUSZ NA JUTRZEJSZĄ MATURĘ Z ANGIELSKIEGO. NEGOCJACJE SĄ NA ETAPIE WYSYŁANIA ZDJĘĆ Z DURSZLAKIEM NA GŁOWIE.

Posted by Tygodnik NIE on Wednesday, May 5, 2021

Loteria durszlakowa to nie wszystko

Użytkownicy Wykopu poszli o krok dalej. Postanowili wysłać donosy na każdego maturzystę, który prosił o arkusze maturalne. Jak się okazało, nie było to takie trudne, ponieważ zdesperowani maturzyści przesyłali zdjęcia ze swoim imieniem i nazwiskiem.

Cała sytuacja powoduje duże wątpliwości, gdy myślimy o maturze, jako o egzaminie dojrzałości.

Więcej z NoweMedium.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.