Oto największy zwycięzca Oscarów 2025! “Anora” zdobyła aż 5 statuetek

Rozdanie Oscarów 2025 już za nami. Jak co roku byliśmy świadkami kilku zaskoczeń, lecz tegoroczna edycja rozdania nagród Akademii Filmowej była pełna niespodzianek.
W stawce znalazło się mnóstwo produkcji, które miały szanse na końcowy triumf i sporo statuetek. Podobnie było w nagrodach aktorskich – stawka była bardzo wyrównana.
Zobacz też: Fani “Diuny” wściekli! Poszło o nominacje do Oscarów
Ostatecznie największym zwycięzcą okazała się “Anora” w reżyserii Seana Bakera, która zdobyła największą liczbę statutetek ze wszystkich filmów.
Produkcja zdominowała tegoroczne “Oscary”
Aż 5 Oscarów dla “Anory”
“Anora” była przez wielu typowana do sprawienia sporej liczby niespodzianek na gali rozdania nagród. Produkcja była nominowana do kilku ważnych kategorii, lecz pomimo niebycia faworytem w każdym przypadku miała szansę na wygraną.
W ten sposób produkcja Seana Bakera zdobyła najważniejszy tytuł, czyli statuetkę za najlepszy film. Sam reżyser również okazał się gigantycznym zwycięzcą plebiscytu.
Baker zainkasował wczorajszej nocy aż cztery nagrody, odpowiednio za:
- najlepszy film
- najlepszy scenariusz oryginalny
- najlepszy montaż
- najlepszą reżyserię
To, co jednak najbardziej zaskoczyło widzów, to wygrana Mikey Madison w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Pewniakiem do tego tytułu była Demi Moore za rolę w “Substancji”.
Tak się jednak nie stało i to gwiazda “Anory” zdobyła statuetkę. W ten sposób produkcja zdobyła aż 5 nagród i została największym zwycięzcą Oscarów 2025.



