Dermokosmetyki do włosów – kiedy warto je stosować?
Czym są dermokosmetyki?
Dermokosmetyki to produkty apteczne. Mimo że noszą taką nazwę dermokosmetyki można kupić w dobrych drogeriach, chociażby na tagomago.pl/collections/dermokosmetyki-pielegnacja-ciala. Pośród innych preparatów pielęgnujących wyróżniają się starannie skomponowanym składem oraz tym, że są tworzone przy współpracy z dermatologami oraz specjalistami z różnych dziedzin. Dermokosmetyki są też wnikliwie testowane i badane klinicznie, dzięki czemu spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dermokosmetyki są więc doskonałym wyborem przy cerze alergicznej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień.
Jakie są dermokosmetyki do włosów?
Dermokosmetyki do włosów występują pod wieloma postaciami. W dobrych drogeriach i aptekach odnaleźć można przede wszystkim kosmetyki służące do codziennej pielęgnacji, czyli szampon i odżywki. Oprócz tych podstawowych preparatów na półkach pojawiają się maski, mgiełki i sera, które można regularnie nakładać do włosów.
Kto powinien stosować dermokosmetyki do włosów?
Demokosmetyki do włosów to preparaty, które doskonale sprawdzają się w codziennej pielęgnacji fryzury. Stosować można je zarówno przy kosmykach prostych, jak i kręconych, cienkich i grubych, wysoko- i nisko porowatych. Eksperci zalecają sięganie po nie, kiedy czupryna ma skłonności do przesuszania się i puszenia.
Dermokosmetyki wykorzystać można nie tylko do codziennej pielęgnacji, ale także uzupełniać o nie kuracje chorób skóry głowy. Z racji tego, że wskazują właściwości hipoalergiczne, pomogą walczyć z łupieżem, nadmiernym wypadaniem włosów, nadwrażliwą i wrażliwą skórą głowy, łuszczycą, łojotokowym zapaleniem skóry głowy.
Czy dermokosmetyki do włosów mogą używać dzieci?
Dermokosmetyki są preparatami delikatnymi, hipoalergicznymi, bezpiecznymi. To właśnie te właściwości sprawiają, że idealnie nadają się do pielęgnacji skóry głowy i włosów dzieci – szczególnie niemowląt i noworodków. Dermokosmetyki będą chronić delikatną i słabo wykształconą barierę hydrolipidową i warstwę rogową najmłodszych. Tego typu preparaty mogą więc być wykorzystywane od 1 dnia życia. Będą one zabezpieczać maluchy przed podrażnianiami czy reakcją alergiczną, poważniejszymi chorobami skóry głowy.