Wjechał na zamarznięte jezioro, lód się załamał, auto zostało w jeziorze - NoweMedium.pl

Wjechał na zamarznięte jezioro, lód się załamał, auto zostało w jeziorze

Kierowca range rovera wjechał na oblodzone jezioro. Tafla lodu nie wytrzymała naporu i złamała się. Kierowca za swój lekkomyślny czyn stracił samochód.
fot. KPP Wejherowo

Kierowca samochodu marki range rover discovery postanowił wjechać na zmarznięte Jezioro Choczewskie w województwie pomorskim. Tafla lodu nie wytrzymała naporu auta i załamała się. Kierowca zdołał wydostać się na brzeg, jednak pojazd, którym się poruszał poszedł na dno jeziora.

Lód nie wytrzymał naporu

Policjanci w Gniewinie w powiecie wejherowskim otrzymali zgłoszenie o nietypowym wypadku chwilę po godzinie 9:00. Sprawcą zdarzenia był 56-letni mieszkaniec Gdyni.

Policjanci ustalili, że w samochodzie nie było pasażerów ani przedmiotów, które mogłyby mieć związek z przestępstwem. Niewykluczone, że mężczyzna będzie odpowiadał za zanieczyszczenie środowiska.

Mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, rzeczniczka policji w Wejherowie.

Na miejscu pojawiły się trzy zastępy straży pożarnej i 12 strażaków. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Pojazd znajdował się około 20 metrów od brzegu, poinformował Mirosław Kuraś, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, wycięciu toru w lodzie, usunięciu kry lodowej. Następnie pojazd został wciągnięty na brzeg w celu uniknięcia skażenia wód jeziora.

Nadleśnictwo Choczewo ostrzega przed cienkim lodem

Jak poinformowali funkcjonariusze, kierowca był sam w samochodzie. Nie wyklucza również, że mężczyzna będzie musiał pokryć koszty związane z akcją ratownicza i wydobywaniem pojazdu. Decyzje ma jednak podjąć straż pożarna.

Nadleśnictwo Choczewo przestrzega przed wchodzenim na lód. Pokrywa lodowa jest na tyle cienka, że nie wytrzyma nacisku ciężaru. Na swoim Facebooku zamieściła filmik, na którym widnieje samochód zatopiony w jeziorze.

Auto w jeziorze Choczewo

Zima w pełni, śniegu dużo, temperatura -12 stopni. Piękny dzień na wyjazd nad jezioro Choczewo. Oczywiście nie dosłownie … Mamy nadzieję że większość z was zdaję sobie sprawę jak niebezpieczny jest wjazd samochodem na lód i jak wiele szcześcia jest potrzebne, aby z takiego samochodu zdążyć wysiąść, gdyby jednak lód nie wytrzymał. Od kilkunastu dni mamy temperatury minusowe, jednak duża pokrywa śnieżna izoluje zamarniętą powierzchnię jeziora co sprawia, że lód jest stosunkowo cienki. Filmik ku przestrodze. Na szczęści nikomu nic sięnie stało

Posted by Nadleśnictwo Choczewo on Friday, February 12, 2021

Zima w pełni, śniegu dużo, temperatura -12 stopni. Piękny dzień na wyjazd nad jezioro Choczewo. Oczywiście nie dosłownie… Mamy nadzieję że większość z was zdaję sobie sprawę jak niebezpieczny jest wjazd samochodem na lód i jak wiele szczęścia jest potrzebne, aby z takiego samochodu zdążyć wysiąść, gdyby jednak lód nie wytrzymał

Jak czytamy na Facebooku Nadleśnictwa
>