Netflix zapowiedział nowy serial twórców "Dark" - NoweMedium.pl

Netflix zapowiedział nowy serial twórców “Dark”

Twórcy "Dark" rozpoczęli pracę nad nową produkcją. Serial "1899" będzie równie mroczny i zawiły co niemiecka produkcja.

Jantje Friese i Baran bo Odar to małżeństwo, które odpowiada za stworzenie fenomenalnego i skomplikowanego serialu, który podbił cały świat – Dark. Tym razem powracają, prezentując serial 1899, który drugiego maja doczekał się zapowiedzi.

1899 – kolejna opowieść mrożąca krew w żyłach

1899 to 8-odcinkowy serial o losach pasażerów statku płynącego z Europy do Nowego Jorku. Na pokładzie znajdują się ludzie przeróżnej narodowości, którzy chcą zacząć lepsze życie za Atlantykiem. Ich podróż nie będzie jednak należała do przyjemnych, ponieważ na drodze napotkają na statek, który uznawany był przed laty za zaginiony. To, co znajdują na pokładzie drugiego statku, zamieni ich podróż w przypominającą koszmar łamigłówkę, w której skupiają się tajemnice przeszłości łączące wszystkich bohaterów. 

W nowej produkcji twórców Dark zobaczymy polskiego aktora – Macieja Musiała. W serialu wystąpią także m.in. Emily Beecham, Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeau, Lucas Lynggaard Tonnesen, Rosalie Craig, Clara Rosager, Maria Erwolter, Yann Gael, Mathilde Ollivier.

Serial jest produkcją międzynarodową i co ciekawe oznacza to, że każdy będzie mówił w swoim języku ojczystym.

Nowatorska technologia LED-Volume w serialu Netflixa

Na potrzeby serialu pod Berlinem powstanie wirtualny plan filmowy z ekranami LED typu „Volume”. Jak informuje Netflix, system ten przy wykorzystaniu wirtualnych scenografii i lokalizacji tworzonych w oparciu o silnik gier pozwala rejestrować dużą liczbę skomplikowanych efektów wizualnych bezpośrednio na planie.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

>